PĘPKOWANIE  lub jak kto woli konchowanie pępka jest jeszcze mało znaną metodą ale już zyskało wielu zwolenników.

Pępek jako pozostałość po naszym przywiązaniu do matki jest również naszym punktem energetycznym. To tu zawiązują się nasze relacje na poziomie energii z każdą spotkaną osobą, tu również reagujemy i "przechowujemy" nasze emocje związane z przeżytymi zdarzeniami i z naszymi reakcjami na nie. Usytuowanie pępka pomiędzy czakrą drugą czyli śledziony a czakrą trzecią - splotu słonecznego nie jest przypadkowe, ponieważ najwięcej emocji tworzy się  w odniesieniu do drugiej osoby i w relacji ja-grupa. Przebywając wciąż wśród istot podobnych nam, ustawicznie tworzymy i przetwarzamy odniesienie naszego ja do każdej sytuacji,  którą kreujemy i na którą reagujemy. Stąd każda minuta jest nowym bodźcem i nową emocją, dlatego dopóki sami nie nauczymy się panować nad relacjami i nad swoją emocjonalnością to z pomocą przychodzi nam medycyna naturalna, a mianowicie oczyszczenie emocji poprzez spalanie konchy w tym obszarze.

 Mówię w tym obszarze, ponieważ nie zawsze jest to pępek. Obszar ten, od przepony w dół to tzw. trzewia, one to są odpowiedzialne za trawienie, wchłanianie i wydalanie, znajdują się tam organy odpowiedzialne za owe procesy.

O ile skupimy się na procesach fizycznych. Jednak działając również na ciałach mentalnych i subtelnych mamy świadomość, że jest to również obszar odpowiedzialny za analizowanie naszych zachowań, zaistniałych sytuacji, konkretnych zagrożeń i to w czasie nielinearnie pojętym (grzebanie się w przeszłości, wyobrażanie sobie katastrof, które mogą się zdarzyć). Zatem oczyszczanie jest tym bardziej uzasadnione w sytuacjach psychologicznych gdy nie możemy przetrawić emocji, wybaczyć, znaleźć logicznego  uzasadnienia naszych zachowań. Gdy złość kierujemy do siebie tzw. autoagresja, gdy gniew blokuje energetycznie nasze czynności fizjologiczne czyli symptomy  o podłożu psychosomatycznym.

  Czakra położona pod pępkiem, czyli czakra śledziony, miejsce gdzie umiejscowiony jest ważny punkt energetyczny HARA. czyli źródło energii witalnych. Obszar ten odpowiada za funkcjonowanie układu rozrodczego, narządów płciowych oraz splotu  lędźwiowego i jest związany ze zmysłem smaku i dotyku ale w odniesieniu do doznań. Zablokowania w tej czakrze w zależności czy jest to przywiązanie czy niechęć przedkładają się na seks, odżywianie i rozmnażanie. Subtelniej ujmując  działanie tej czakry, to właśnie ten obszar pozwala nam decydować o swoich doznaniach, czy chcemy je przeżywać, tudzież dajemy sobie możliwość przeżywania. Przeżywanie optymalne jest naszą zgodą na to i jednocześnie otwartością energetyczną na każdym poziomie. Na ile pozwolimy czy też dopuścimy do siebie daną emocję. Jest to ważna informacja dla bioenergoterapeuty, gdyż jakość doznań jest wielowymiarowym misterium i nie zależy tylko od  jednej  czakry. Stąd czynność równoważenia  czakr uważam za nieodzowną przy uzdrawianiu.

 Zwróćmy teraz uwagę na czakrę kolejną w obszarze emocji, czyli czakrę splotu słonecznego.

 

Fizycznie czakra ta odpowiada za narządy znajdujące się w jej pobliżu: żołądek wątrobę, jelito grube jak i układ mięśniowy i skórę. Zmysłem przewodnim zaś jest zmysł wzroku, a co za tym idzie odpowiada za funkcjonowanie narządu wzroku. Na polu świadomości obejmuje swym zasięgiem zagadnienie władzy, kontroli, wolności i mocy. W aspekcie tej czakry nasze "ja" poszerza swój obszar działania o relacje z innymi ludźmi, o funkcjonowanie w grupie. Jaką rolę mogę przyjąć w relacjach z innymi ludźmi. Czy mam silę by przewodzić, czy kontroluję innych z niepewności do siebie, czy konkuruję z każdym, czy akceptuję inność każdego człowieka i inne.

Stąd czynność równoważenia czakr uważam za nieodzowną przy uzdrawianiu.Zatem jeśli są zablokowania w tym obszarze objawiają się zaburzeniem widzenia czyli postrzeganiem siebie i osadzeniem w rzeczywistości (krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, daltonizm). Następnie zaburzenie trzustki jako efekt  nie pozwalania sobie na "odczuwanie słodyczy" w życiu, a ponieważ trzustka znajduje się w ciele po lewej stronie czyli stronie emocjonalnej to już możemy wysnuć wniosek na jakim tle owa słodycz, a raczej jej brak wyrósł (dwojakość choroby - brak cukru i hipoglikemia} Ogólnie wskazuje na nieumiejętność radzenia sobie z gniewem. Idąc dalej czakra słoneczna ma związek ze słońcem czyli ogniem, jeśli ktoś unika słońca lub jest na jego punkcie uczulony to można wysnuć wniosek, że ma nieuregulowane sprawy na polu władzy, kontroli i wolności. Ponieważ czakra ta oddziałuje na  ciało mentalne to przypuszcza się, że oddziałuje na działania umysłowe. Stąd wielu ludzi wykonujących w swej pracy wysiłek umysłowy w wielu przypadkach nosi okulary. Ciekawostką jest, że przy oczyszczaniu konchą często wielu ludzi odczuwa mdłości mniej lub bardziej nasilone, wtedy jest to znak, że o ile część głębszej natury człowieka jest już uzdrawiana to na polu osobowościowym są opory przed zmianami.

 

Elżbieta Kuc, autorka książki "Konchowanie i laryngologia alternetywna" której fragment zamieszczamy powyżej.

Zobacz także:
nieZwykłe ogłoszenia